Z tego, że nie wierzysz w Boga, nie wynika jeszcze, że On w Ciebie nie wierzy - Paul Samuel Leon Johnson

Jesteś tutaj: Parafia tarnawiec » Aktualności » Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Chrystusa Króla - 22.11.2015r.

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Chrystusa Króla - 22.11.2015r.

 

1. Msza św. w tygodniu o 16.30, w sobotę o 16.00. Intencje.

2. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla - ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość dzisiejsza to także święto patronalne Akcji Katolickiej. Przypominamy, że wspólnota Akcji Katolickiej, swoje spotkania ma w trzecie środy miesiąca po wieczornej Mszy św. Zachęcamy osoby zainteresowane do współpracy i włączenie się w działalność Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członkom AK składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w życie Parafii i Kościoła.
3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz z młodzieżą organizują zbiórkę trwałych produktów spożywczych i chemii gospodarczej. W sklepach na terenie parafii wystawione będą przeznaczone na ten cel pojemniki do których można składać powyższe produkty. Akcja ta ma na celu pomoc rodzinom wielodzietnym i potrzebującym. Współudział w tej akcji jest realizacją najważniejszego przykazania miłości Boga i bliźniego. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać" za Waszą pomoc.
4. Po sumie odmówimy Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za którego odmówienie można zyskać odpust zupełny.
5. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent. Kończy się również okres zabaw i dyskotek. Jest to czas, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Nowe Życie w Chrystusie". W ten rok duszpasterski wpisuje się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i 1050 Rocznica Chrztu Polski.
6. Dzisiaj po Mszy św. o 15.00 zebranie Rady Parafialnej i Bractwa św. Józefa.
7. W poniedziałek o 16.00 zebranie ministrantów i lektorów.
8. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
9. Do nabycia prasa katolicka - „Niedziela".
10. W tym tygodniu przypadają wspomnienia - pon. św. Klemensa papieża, środa - św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Dzisiaj wspominamy św. Cecylię - patronkę muzyki kościelnej - dziękujemy za posługę panu organiście oraz grupom muzycznym w parafii - zespołowi „Mio Dio" oraz scholi z Ożannej.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc zamieszkania.
12. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
a. kościół św. Mikołaja nr - 79 - 96 w piątek po południu - do uzgodnienia z panem kościelnym . b. kościół parafialny nr - 265 - 274 - w piątek po Mszy św.

 

 

 

 

Kancelaria parafialna

Liturgia kościoła

Temat Roku Liturgicznego

  • *WIERZĘ W SYNA BOŻEGO*

     

     

Losowe zdjęcia

Statystyki

Wejścia dziś: 16

Wczoraj: 168

Przez 7 dni: 1238

W sumie: 369150

On-line: 6

 

Rok Wiary 2012 2013
Realizacja: scnet - tworzenie stron internetowych Wszelkie prawa zastrzeżone © parafiatarnawiec.pl