Z tego, że nie wierzysz w Boga, nie wynika jeszcze, że On w Ciebie nie wierzy - Paul Samuel Leon Johnson

Jesteś tutaj: Parafia tarnawiec » Aktualności » OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 17.00, w sobotę o 7.00. Intencje.
2. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej św. Józefa składam serdeczne „Bóg zapłać".
3. We środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia - modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Bardzo proszę tych wszystkich, którzy zamierzają przystąpić do Duchowej Adopcji o przyjście na Mszę św. w środę z deklaracjami - zostaną one złożone w darze na ołtarzu.
4. Na środę na Mszę św. i swoje spotkanie zapraszamy młodzież, która wyjeżdża na Spotkanie Młodych do Brzozowa.
5. Od jutra przez najbliższych kilka tygodni będzie nieczynny parking - będą trwały badania archeologiczne. Samochody proszę stawiać w innym miejscu.
6. W najbliższą sobotę 28 marca odbędzie się spowiedź parafialna od 10.00 - 12.00. W Ożannej od 11.15-11.45.
7. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Czytana będzie Męka Pańska przygotowana przez Bractwo św. Józefa.
8. Do nabycia są baranki wielkanocne.
9. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela".
10. Dnia 27 marca, tradycyjnie, jak każdego roku, w ostatni, szósty piątek Wielkiego Postu, przed Niedzielą Palmową, odbędzie się nasza parafialna „Droga Krzyżowa" od kościoła św. Mikołaja, do kościoła parafialnego. W tym roku uroczystość , poprowadzi „Bractwo św. Józefa". Wraz z nimi rozważajmy Mękę Pana Jezusa i ponieśmy wspólnie Krzyż Jezusowy. I tak:
Stacja pierwsza: na placu, przed kościołem św. Mikołaja
Stacja druga: przed domem pana Marka Koguta ( Krzyż poniosą Bracia Bractwa)
Stacja trzecia: przed domem pana Korzeńca (stąd Krzyż poniesie Akcja Katolicka)
Stacja czwarta: przed domem pani Anny Paul (Krzyż poniosą Matki Rodzin)
Stacja piąta: przed domem państwa Parobków ( Ojcowie Rodzin)
Stacja szósta: przed domem państwa Wronów ( Młodzież parafii)
Stacja siódma: przed domem pani Dziekan( Rada Duszpasterska)
Stacja ósma: przed domem państwa Tryków (Róże Różańcowe żeńskie)
Stacja dziewiąta: przed domem państwa Wraga ( Róże Różańcowe męskie)
Stacja dziesiąta: przed domem państwa Kyców ( Ministranci i Księża)
Stacja jedenasta: Przed domem państwa Gorący (Przedstawiciele Strażaków )
Stacja dwunasta: przed domem państwa Lejów ( Straż Grobowa)
Stacja trzynasta: przed domem państwa Borków (Mieszkańcy Ożanny)
Stacja czternasta: odbędzie się przy kościele parafialnym ( Mieszkańcy Tarnawca)

Prosimy wymienione rodziny o przygotowanie, jak w latach wcześniejszych, tradycyjnych dekoracji przed domami, oraz osoby do niesienia Krzyża, za co z góry serdecznie dziękujemy. Wszystkim Bóg zapłać!! Proszę przynieść świece lub znicze, które będziemy świecić w czasie drogi krzyżowej, a później można je postawić na grobach naszych zmarłych.
11. W środę nie będzie drogi krzyżowej w kościele św. Mikołaja. Również w Ożannie nie będzie w piątek Mszy św., ani drogi krzyżowej.
12. W sklepach naszej parafii są wystawione pudełka z napisem „jałmużna wielkopostna", gdzie można składać produkty żywnościowe i przemysłowe z przeznaczeniem dla rodzin potrzebujących i wielodzietnych.
13. Sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać. A o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
kościół św. Mikołaja parafianie z numerów - 465 - 470.
kościół św. Józefa parafianie z numerów - 368 - 373 w piątek po Mszy św.
14. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień. Solenizantom opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz świętych patronów.

Liturgia kościoła

Temat Roku Liturgicznego

• *WIERZĘ W SYNA BOŻEGO*

Losowe zdjęcia