Z tego, że nie wierzysz w Boga, nie wynika jeszcze, że On w Ciebie nie wierzy - Paul Samuel Leon Johnson

Jesteś tutaj: Parafia tarnawiec » Aktualności » Ogłoszenia Parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu 14.02.2016.

Ogłoszenia Parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu 14.02.2016.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 17.00, w sobotę o 16.00. Intencje.
2. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich do podjęcia wyrzeczeń i postanowień wielkopostnych. Szczególnie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Wielkim Poście starajmy się też więcej czasu poświęcić na czytanie Pisma św., prasy katolickiej, czy słuchanie lub oglądanie religijnych audycji.
3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w kościele św. Mikołaja w środy o godz. 16.00 z obrzędem Komunii św., w Ożannej w piątki o 15.30 i Msza św., a w kościele parafialnym w piątki o 16.30 i Msza św. Zbierana taca przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
4. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.
5. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz misyjny AD GENTES.
6. W najbliższy czwartek, dn. 18. lutego o godz. 18.00, w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie wstępne, dotyczące naboru osób chętnych do wzięcia udziału w misterium pt. „Rzecz o zmartwychwstaniu Pańskim". Zapraszamy serdecznie wszystkich , którzy należą do Teatru Dramatycznego, członków Bractwa Józefowego, oraz zgłoszoną i zapisaną już wcześniej młodzież naszego Gimnazjum.
7. W piątek po Mszy św. w naszej parafii rozpoczynamy katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży.
8. Polecamy prasę katolicką - do odebrania „Niedziela".
9. Do nabycia są baranki na stół wielkanocny, cena: 5zł.
10. Dla chętnych są do odebrania skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną - zebrane w ten sposób ofiary przynosimy na Niedzielę Miłosierdzia Bożego - w tym roku przeznaczone one będą na pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych.
11. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
a. kościół św. Mikołaja parafianie z numerów - 467 - 479 .
b. kościół parafialny parafianie z numerów - 355 - 363 - w piątek po Mszy św.
12. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego
błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień. Solenizantom opieki Matki Bożej
oraz świętych patronów. Gościom szczęśliwego powrotu do miejsc swojego zamieszkania.

W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku została odprowadzona Emilia Mudryk. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczne odpoczywanie...

Liturgia kościoła

Temat Roku Liturgicznego

• * NOWE ŻYCIE W CHRYSTUSIE *