Z tego, że nie wierzysz w Boga, nie wynika jeszcze, że On w Ciebie nie wierzy - Paul Samuel Leon Johnson

Jesteś tutaj: Parafia tarnawiec » Aktualności » Ogłoszenia Parafialne - XXIX Niedziela Zwykła - 19.10.2014r.

Ogłoszenia Parafialne - XXIX Niedziela Zwykła - 19.10.2014r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00, w sobotę o 16.00. Intencje.
2. Trwa miesiąc październik - zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej. Przypominamy o konkursie konkurs na najpiękniejszy różaniec. Dzieci mogą przynieść podpisane własnoręcznie wykonane różańce do kościoła do 20 października.
3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się tydzień misyjny - modlitwą i ofiarą wspomagamy misjonarzy- za tydzień taca przeznaczona jest na misje.
5. Zwyczajem lat poprzednich w Tygodniu Misyjnym prowadzona jest w naszej parafii zbiórka zboża i płodów rolnych dla WSD w Przemyślu. Sołtysów poszczególnych wsi prosimy, aby taką zbiórkę przeprowadzili w najbliższy poniedziałek czyli jutro. Do godz. 8.00 wystawiamy płody ziemi przy drodze, a sołtysów prosimy aby po godzinie 8.00 zwieźli wszystko przed kościół parafialny. Około godziny 10.00 przybędzie samochód dostawczy z Seminarium, który zabierze złożone przez Was dary. Bardzo proszę kilku mężczyzn do pomocy do pana sołtysa. Bóg zapłać za okazaną pomoc dla WSD.
6. Na ołtarzach i ławkach są wyłożone kartki wypominkowe. Można je zabierać i po czytelnym wypełnieniu składać do skrzynki z napisem WYPOMINKI.
7. Dziś wspominamy bł. Jerzego Popiełuszkę - modlimy się o jego kanonizacje.
8. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II- naszego umiłowanego Rodaka - Papieża Polaka.
9. W piątek wspominamy bł. Jana Balickiego - rektora WSD w Przemyślu.
10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Zachęcamy do spowiedzi aby ofiarować odpust za zmarłych. Codziennie przed Mszą św. istnieje możliwość spowiedzi. Każdy kto będzie w stanie łaski uświęcającej może uzyskać odpusty za zmarłych. Zechciejmy skorzystać z tego wielkiego daru. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych, ale i tych sąsiednich, o których nikt już nie pamięta. Bardzo proszę, aby w wyznaczonym miejscu na cmentarzu czyli na przyczepie gromadzić odpady pochodzenia organicznego tzn. trawę, zwiędłe kwiaty, zwiędłe wieńce bez sztucznych kwiatów. Do kontenerów wrzucamy sztuczne wieńce, sztuczne kwiaty i znicze.
11. Dziś są sprzedawane stroiki na cmentarz wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dochód przeznaczony będzie na zakup zniczy na zapomniane groby.
12. W poniedziałek czyli jutro zapraszamy młodzież gimnazjalną z kl. I -III na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie jest obowiązkowe.
13. Polecamy prasę katolicką. Do odebrania „Niedziela" i „Cuda i Łaski".
14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień.
15. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
a. kościół św. Mikołaja nr 35 - 39.
b. kościół parafialny nr 197 - 205 - w piątek po Mszy św..
c. Ożanna nr

Liturgia kościoła

Temat Roku Liturgicznego