Z tego, że nie wierzysz w Boga, nie wynika jeszcze, że On w Ciebie nie wierzy - Paul Samuel Leon Johnson

Jesteś tutaj: Parafia tarnawiec » Aktualności » OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2015.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2015.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 17.00, w sobotę o 16.00. Intencje.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca - adoracja, zmiana tajemnic różańcowych.
3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą św. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00- następnie cicha adoracja, a przed godziną 16.30 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które prowadzić będzie Bractwo św. Józefa i Msza św. W Ożannej spowiedź od 15.00 bezpośrednio po spowiedzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. Pamiętajmy, że : „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba, w grzechu nie umrze lecz pójdzie do nieba". Chorych odwiedzimy przy okazji spowiedzi parafialnej.
4. W środę o 16.00 droga Krzyżowa w kościele św. Mikołaja.
5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu. . Również dzisiaj w całym kościele zbierana jest puszka na misje. Kto chciały wesprzeć to dzieło to zgodnie już z naszą tradycją ofiarę może złożyć na tacę.
6. W następną niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Chętnych proszę o wpisanie na kopercie imienia i nazwiska i numeru domu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
7. Do nabycia są baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Złożone ofiary przeznaczone są na CARITAS Archidiecezji Przemyskiej.
8. W sklepach naszej parafii będą wystawione pudełka z napisem „jałmużna wielkopostna", gdzie będzie można składać produkty żywnościowe i przemysłowe z przeznaczeniem dla rodzin potrzebujących i wielodzietnych.
9. Rekolekcje w naszej parafii będą w dniach 13 - 15 marca.
10. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".
11. Polecamy prasę katolicką - do odebrania „Niedziela" i „Nasza Arka".
12. Składamy podziękowanie rodzicom młodzieży klas III gimnazjum za dar ołtarza - trzy białe ornaty oraz za posprzątanie kościołów. Cieszymy się postawą rodziców i młodzieży życząc wzrostu w wierze.
13. Dziękujemy panu kościelnemu za pomoc w kościele przed i w czasie bierzmowania. Podziękowanie składamy także panu organiście oraz naszym księżom wikariuszom.
14. W najbliższy piątek młodzież RAM-u zaprasza na dodatkową młodzieżową Drogę Krzyżową na godz. 19.00. Na to nabożeństwo prosimy uczniów klas I i II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania oraz inną chętną młodzież.
15. Zbliża się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pomyślmy, aby włączyć się w dzieło ratowania poczętego życia Można odebrać deklarację, Bardzo serdecznie zachęcam do uczestniczenia. Kto ocali jedno życie to jakby ocalił cały świat. Deklaracje do odebrania na bocznych ołtarzach lub w zakrystii.
16. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
a. kościół św. Mikołaja parafianie z numerów - 447, 447a - 448.
b. kościół parafialny parafianie z numerów - 344 - 352 - w piątek po Mszy św.
17. We wtorek święto św. Kazimierza Królewicza Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień. Solenizantom opieki Matki Bożej oraz świętych patronów.
18. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Jarosławę Dziwotę. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczne odpoczywanie...

Liturgia kościoła

Temat Roku Liturgicznego

• *WIERZĘ W SYNA BOŻEGO*