Z tego, że nie wierzysz w Boga, nie wynika jeszcze, że On w Ciebie nie wierzy - Paul Samuel Leon Johnson

Jesteś tutaj: Parafia tarnawiec » Współnoty » Bractwo Św. Józefa

Bractwo Św. Józefa

AKT ZAŁOŻYCIELSKI

BRACTWA ŚW. JÓZEFA

Działo się to w Kościele Parafialnym p.w. św. Józefa w Tarnawcu Roku Pańskiego 2012 w okresie przygotowania do uroczystości peregrynacji Krzyża Papieskiego oraz dwusetnej rocznicy parafii Tarnawiec. Podczas uroczystości odpustowych św.Józefa 19 marca2012 roku z inicjatywy:

Ks. Piotra Babijczuka – Proboszcza Parafii

Ks. Wojciecha Wiśniowskiego – Wikariusza

Jana Ćwikły–członka Rady Parafialnej

Grupa niżej podpisanych parafian postanowiła w dniu dzisiejszym

POWOŁAĆ DO ŻYCIA BRACTWO   ŚW. JÓZEFA

Członkowie, Założyciele Bractwa stawiają sobie za cel nie tylko upamiętnienie tym faktem powyższej rocznicy oraz uroczystości peregrynacji Krzyża Papieskiego, ale przede wszystkim pragną współpracy z Kościołem lokalnym, szerzyć kult św. Józefa, zachowywać i twórczo rozwijać Jego dziedzictwo duchowe i materialne, by za Jego przykładem i wstawiennictwem ożywiać duchem chrześcijaństwa doczesny porządek naszego życia rodzinnego i parafialnego.

Członkowie Bractwa św. Józefa są otwarci na wszystkich ludzi z ich problemami i zapraszają do współpracy tych, którym leży na sercu dobro człowieka, Kościoła i Ojczyzny.

My niżej podpisani przyrzekamy szacunek i współpracę naszym przełożonym oraz gorliwość w zachowaniu regulaminu i statutu Bractwa, dla większej chwały Boga i pożytku duchowego ludzi.

Członkowie założyciele:

Jan Ćwikła                 Tadeusz Bucior                           ks. Piotr Babijczuk

Zbigniew Tryka          Marian Bucior                                    Proboszcz Parafii

Tadeusz Dąbek          Walerian Góral                       ks. Wojciech Wiśniowski

Józef Baj                   Wiesław Hałaś                                          Wikariusz

Józef Baj                   Tadeusz   Hałaś
Władysław Szegda    Kazimierz Dziwota

Liturgia kościoła

Temat Roku Liturgicznego

• *WIERZĘ W SYNA BOŻEGO*

Losowe zdjęcia

Wejścia dziś: 352